Nawierzchnie poliuretanowe – przeznaczenie

Mikrotechnologia i ogromne innowacje generalnie w technologii i chemii pozwoliły dać światu całkiem nowych rzeczy, całkowicie innowacyjnych substancji do przeróżnych zastosowań. Klasycznym przykładem są uznawane za jednokrotnego użytku, ale tak naprawdę wcale nie tak nietrwałe torebki, jakie cały czas da się kupić w sklepie za kilkanaście groszy, donieść w nich zakupy do samochodu czy do domu, po czym wykorzystać do czegoś innego. Dość niedroga rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż płócienne torby czy plecione wiklinowe kosze, z którymi chodzono po zakupy dekady temu, jednak cały czas pod ręką, przydatne także do wielu innych zastosowań.

To oczywiście jedynie przykład, który każdy zna ze swojego doświadczenia. Jednak tworzywa sztuczne, tanie materiały kompozytowe i cała masa innych substancji, których natura żadną miarą nie była w stanie nam dostarczyć, jest widoczna w naszym życiu i na tym etapie niezwykle trudno byłoby sobie bez ich zastosowania poradzić. Takim przykładem są nawierzchnie poliuretanowe, jakie stosowane są przykładowo na boiskach dla dzieci. Posiadają, w stosunku do reszty innych propozycji w tego rodzaju zastosowaniu, same plusy: są trwałe, odporne na wilgoć, całkowicie niegroźne dla maluchów. Nietrudno je sprzątać, niezwykle łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie można powiedzieć ani o piasku lub żwirze, ani o murawie. To fakt, trawa jest wykorzystywana na boiskach do piłki nożnej, ale gdy poduma się o wysiłku niezbędnym do jej utrzymania i tego, co są w stanie z trawą zrobić tłumy dzieciaków, strach oblatuje każdego zarządcę osiedlowego. W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najefektywniejszych propozycji do użycia jako nawierzchnie na place zabaw (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw).


Interchemol - producent klejów poliuretanowych
Źródło: www.interchemol.com.pl

Rzecz jasna do boisk, nawet wyposażonych w syntetyczną powierzchnię, stosuje się też inne tworzywa, odpowiednio do tego, czy jest to kort, boisko do futbolu czy też do koszykówki, a także tego, czy boisko jest zabudowane czy nie. Jednak w dziedzinie placów zabaw poliuretan jest po prostu jednym z najlepszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>